Четвер, 18.07.2019, 06:23
Cколівське районне управління юстиції  
Львівської області (неофіційний) Скоро відкриття офіційного веб-сайту skolejust.gov.uaГоловна | Мій профіль | Вихід
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
"">
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2013 » Вересень » 3 » Розгляд звернень громадян згідно Закону України "Про звернення громадян"
15:57
Розгляд звернень громадян згідно Закону України "Про звернення громадян"

Звернення можуть бути трьох видів: пропозиція (зауваження), заява (клопотання), скарга.

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

 Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Орган до якого надійшло звернення не може відмовити у адресанту звернення у його розгляді з будь-яких підстав, крім тих, які передбачені Законом. До підстав, при наявності яких звернення не підлягає розгляду відносяться:

-         в зверненні не зазначено місце проживання;

-         звернення не підписане автором (авторами);

-         з будь-яких інших причин, які не дозволяють встановити авторство адресанта –ів;

-         звернення подано повторно одним і тим же громадянином, до того ж самого органу, з того ж самого питання, якщо таке питання вже було вирішено по суті;

-         якщо порушено термін подання скарги на рішення, що оскаржувалося (протягом року з моменту прийняття рішення, але не пізніше місяця з моменту ознайомлення громадянина з рішенням);

-         звернення подані громадянами, визнаними судом недієздатними.

У всіх інших випадках адресат звернення не має права відмовляти у розгляді звернення, навіть у тому випадку, коли в зверненні порушені питання, що не належать до компетенції органу, якому адресовано це звернення, орган зобов’язаний у п’ятиденний термін переадресувати звернення відповідному органу, який має розглядати це звернення.

При надходженні заяв чи пропозицій в Сколівське районне управління юстиції вони мають бути об'єктивно і вчасно розглянуті, потрібно детально перевірити викладені в них факти, прийняти рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати виконання таких рішень, після цього обов’язково повідомити громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Заяви (клопотання) Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни розглядаються начальником Сколівського РУЮ особисто.

Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається Сколівським РУЮ, за підписом начальника або особи, яка виконує його обов'язки.

Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

Скарга на дії чи рішення Сколівського РУЮ подається у порядку підлеглості в Головне управління юстиції у Львівській області, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства.

Скарги Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни розглядаються начальником Сколівського РУЮ особисто.

Громадянин може подати скаргу особисто або через уповноважену на це іншу особу. Скарга в інтересах неповнолітніх і недієздатних осіб подається їх законними представниками.

Скарга в інтересах громадянина за його уповноваженням, оформленим у встановленому законом порядку, може бути подана іншою особою, трудовим колективом або організацією, яка здійснює правозахисну діяльність.

До скарги додаються наявні у громадянина рішення або копії рішень, які приймалися за його зверненням раніше, а також інші документи, необхідні для розгляду скарги, які після її розгляду повертаються громадянину.

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, начальник Сколівського РУЮ встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Звернення громадян в Сколівському районному управлінні юстиції Львівської області розглядаються безоплатно.

Особи, винні у порушенні Закону України „Про звернення громадян”, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.


Спеціаліст першої категорії

Сколівського РУЮ                                         Козич В.Л.

 

Переглядів: 11993 | Додав: skolejust | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 vadimchichman  
Батько  инвалид 3 гр пидписали заяву працевлаштування на шахту але пішов в АТО тепер на шахту не беруть хоч був травмований на шахті проживаемо в Дніпропетровській області село Олефірівка Петропавлівського рн

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Друзі сайту
PR-CY.ru
Корисні посилання
Корисні ресурси
 
 
 
Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz