Субота, 17.04.2021, 12:32
Cколівське районне управління юстиції  
Львівської області (неофіційний) Скоро відкриття офіційного веб-сайту skolejust.gov.uaГоловна | Мій профіль | Вихід
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
"">
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

 

Історія Сколівського краю відома ще з епоxи бронзи. Тут проживали Франкійські племена, які залишили про себе пам»ять у назвах гір, рік  і поселень. Припускають, що Карпати одержали назву від племені карпідів, Бескиди – від бессів, а назва Сколе – від сколотів (скіфів). Є ще декільна версій походження назви. Тут у 1015р. від руки брата Святополка загинув князь Святослав, син Володимира Великого, з донькою і дружинниками. Під  час нападу Святополк, призваний в народі «окаянним» , вигукував «Сколіть їх всіх» !. Так утворилась назва «Сколе». За іншими твердженнями, назва походить від слова «скеля», оскільки долина , у якій розташоване місто, оточена скелями

  Перша письмова згадка про Сколе датується 5 березня 1397р. Але поселення виникло набагато раніше  - приблизно на початку хі ст., про що свідчить легенда про князя Святослава. З другої половини  хiv ст. і до 1772р. територія Сколіщини, як і всієї Галичини, булла під пануванням Польщі. Земельні володіння належали королю, який наділяв ними шляхту. У XVIII ст. польських землевласників почали витісняти німецькі колоністи , переважно ремісники, що сприяло розвитку промисловості. Майже до кінця XIX ст. Функціонували копальня, залізна та скляна гути, де виробляли зелене та прозоре скло.

У 1838 р. на території теперішніх сіл Долинівка, Нагірне та поблизу с.Климець були німецькі колонії  Феліцієнталь, Аннаберг, Карлсдорф. Німецький вплив і досі помітний у забудівлях, побуті, веденні господарки.

Зі Сколівщиною пов»язане  життя та діяльність видатних діячів української культури та науки: Іван Франко, Миколи і Корнила Устиновичів, Федора Заревича, Осипа Курилася, Лева Геца, Івана Труша, Олени Крушельницької, Володимира Гнатюка, Соломії Крушельницької, Антіна Могильницького, Сильвестра Лепкого та ін.  

Вперше на рівні міст обласного значення, районів та районів у містах наказом Міністерства юстиції України №61/5 від 19 листопада 1998року, було також створено й Сколівське районне управління юстиції Львівської області.  Діяльність новоствореного управління юстиції поширилась на територію Сколівського району і першим керівником призначено було Батлюка Віктора Івановича, який успішно розпочав діяльність управління в структуру якого входили відділ РАЦС відділ ДВС , ДНК Віктор Іванович здійснював керівництво до 26.06.2002року. 

        З 25 червня 2002року Наказом міністра юстиції України на посаду начальника Сколівського районного управління юстиції призначено Бандуровича Ярослава Петровича,

який працював на даній посаді до 16.08.2007року . в зв»язку з виходом на пенсію.

        19 листопада 2007 року  на посаду начальника Сколівського РУЮ призначено Ілечко Тараса Ігоровича  який і на даний час працює на посаді керівника Сколівського управління юстиції.

          Відділ РАЦС з моменту створення працював під керівництвом Романів Марії Андріївни, а 22 травня 2002року керівником відділу призначено Курцебу Оксану Богданівну яка працює на даний час.

           Відділ державної виконавчої служби з моменту створення  діяв під керівництвом : Шепеги Віктора Степановича; Баран Богдана Федоровича; Сопотух Володимира Васильовича; Норички Оксани Володимирівни; Ілечко Тараса Ігоровича. На даний час керівником ВДВС є Норичка Оксана Володимирівна.       

            Завідуючим державною нотаріальною конторою з моменту створення була Батлюк Юстина Петрівна, на сьогоднішній час завідувачем ДНК Сколівського району є Батлюк Віктор Іванович.

             Сколівське районне управління юстиції Львівської області нараховує 13 штатних одиниць та 1 позаштатних.  Працівників відділу реєстрації актів цивільного стану 4, відділу державної виконавчої служби 7, апарат управління юстиції 3.  Це ініціативні талановиті фахівці.

              Щорічно на  прийомі начальника управління та заступників  відновлюють свої порушені права близько 100 громадян району.

               Відділом реєстрації актів цивільного стану збережено архівний фонд який налічує 632 книги актових записів. Обслуговуються громадяни району, видаються свідоцтва та довідки про реєстрацію юридичних фактів щодо народження, шлюбу, розірвання шлюбу, смерті, усиновлення, зміну імені. На протязі 2007 року зареєстровано 572 народжень; 762 смертей; 438 шлюбів; 105 розлучень; 17 змін імені.

              Виконання рішень судів здійснюється відділом державної виконавчої служби який забезпечує своєчасне, повне та неупереджене примусове виконання рішень судів та інших органів відповідно до вимог чинного законодавства. 

               Правова освіта та правова  робота, а також реєстрація нормативно-правових актів , реєстрація об’єднань громадян проводиться в Сколівському районі начальником та спеціалістами управління юстиції, створено та діють громадські приймальні через які отримують правову допомогу малозабезпечені громадяни, інваліди, ветерани війни та праці.

                Сколівським  районним управлінням юстиції   зареєстровано понад 25 громадських організацій, 371 осередків політичних партій, 23 професійних спілок.

                 Здійснюється реєстрація нормативно-правових актів місцевих органів  виконавчої влади. Це один з найвагоміших засобів забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян та юридичних осіб. Ведеться реєстр нормативно-правових актів.

                Нотаріат.

                На нотаріуса покладено обов»язок посвідчувати права, факти, що мають юридичне значення, вчиняти інші нотаріальні дії з метою надання  їм юридичної вірогідності.

                 На Сколівщині діють 2 приватних нотаріуси та 1 державний, завідувач Сколівською ДНК .  Проводяться виїздні прийоми громадян у віддалені населені пункти району за участю державного та приватних нотаріусів де надається правова допомога малозабезпеченим верствам населення.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту
PR-CY.ru
Корисні посилання
Корисні ресурси
 
 
 
PR-CY.ru
Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz